جاذبه های توریستی

مطالب جذاب پیرامون گردشگری

تور ژاپن

تور ژاپن

ژاپن سرزمین آفتاب تابان جایی که مردم این کشور آن را خواستگاه خورشید می نامند در اقیانوس آرام واقع شده و دارای فرهنگی غنی و جذابیت های طبیعی، انسانی و گردشگری فراوانی است که در لیست کشور های خاص جهان بی شک حرف اول را می زند. پس از جنگ جهانی دوم و بمباران اتمی دو شهر هیروشیما و ناکازاکی و شکست ژاپن در این جنگ مردم این کشور دست از تلاش برای بازسازی کشور خود برنداشتند تا جایی که امروزه این کشور به یکی از بزرگ ترین قطب های اقتصاد جهان بدل شده است.

علاوه بر این، کشور ژاپن دارای مناطق بسیار دیدنی و گردشگری می باشد که زبانزد خاص و عام است. معابد گونانگون، مناظر طبیعی زیبا، بازارهای بزرگ و جشنواره های رنگی سنتی از جمله مناطق دیدنی این کشور است.

در تور ژاپن به معرفی زیباترین امکان گردشگری این کشور می پردازیم.

توکیو

TOKYO.jpg

توکیو پایتخت ژاپن از دیگر پایتخت های زیبا وشلوغ  دنیاست که مقصد اصلی بازدید در تور ژاپن است. این شهر دارای مکان های پرتردد و پر انژیست. توریست ها برای تماشای این شهر، حتما به برج توکیو( درخت آسمانی ) رفته و چشم انداز بینظیری را از شهر توکیو خواهند داشت. این برج مخابراتی از برج ایفل فرانسه الهام گرفته است همچنین از دیگر برج های بلند در شهر توکیو میتوان برج دوقلوی متروپولیتن را نام برد که در منطقه شینجوکو قرار دارد و از بالای برج میتوان شهر توکیو و اگر شرایط جوی مساعد باشد، کوه فوجی را به رایگان تماشا کرد و لذت برد. از باغ های سنتی با داشتن شکوفه های گیلاس توکیو تا بازار ماهی تسوکیجی غافل نشوید و حتما زا این مکان ها نیز دیدن بفرمایید.

هیروشیما

Hiroshima.jpg

هیروشیما با نامی آشنا برای مردم جهان ، اولین شهری است که توسط آمریکا بمب باران اتمی شد. این شهر در جزیره هونشو واقع شده است و پارک صلح،موزه و یادبود صلح از جاذبه های گردشگری این شهر است یادبود صلح هیروشیما بعدازانفجار بمب اتمی در این شهر پابرجا ماند و مورد احترام کشور ژاپن قرار گرفته همچنین در کنارش قلعه هیروشیما و باغ گل شوکی ان نیز دیدنی است.

کیوتو

kyoto.jpg

این شهر در گذشته پایتخت امپراتوری ژاپن بود که امروزه به شهر 10000 معبد شناخته شده است و دارای هزاران معبد شینتو است که از بهترین آنها میتوان به معبد ایناری فوشیمی و معابد بودایی اشاره کرد. گردشگران از دیدن باغ ها وجشن جشنواره گیون ماتسوری در ماه ژوئیه این شهر لذت خواهند برد زیرا ازبهترین جشن ها درکشور ژاپن شناخته می شود.

تاکایاما

Takayama.jpg

شهری زیبا در نزدیکی کوههای آلپ ژاپن شمالی قرار دارد که به تاکایاما مشهور است. گردشگرانی که بدنبال آرامش هستند می توانند از این شهر دیدن کنند. هیدا تاکایاما، بمنظور داشتن یکی از شهرهای قدیمی بخوبی مراقبت شده واین شهرزیبا  زندگی ای روستایی دارد. شهر تاکایاما زیباترین قسمت از شهر قدیمی سانماچی است که از کوچه های باریک با ساختمان های چوبی تشکیل شده است.

نیکو

niko.jpg

از دیگر جاذبه های گردشگری کشور ژاپن، شهر کوچک نیکواست که در ورودی پارک ملی نیکو قرار دارد و دارای گرانترین معبد از نظر تزئین و آرامگاه توکوگاوا ایه یاسو است. مکان زیبای این شهر، پل شین کیو با رنگ قرمز است که در پارک ملی این شهر قرار دارد. نیکو دارای چشم اندازهای زیبا به کوهستان،دریاچه،آبشارو غیره است که این مناظر در پاییز زیبایی ویژه ی خودش را دارد وگردشگران از دیدن برگها با رنگ های مختلف دراین فصل لذت خواهند برد.

کاماکورا

Kamakura.jpg

این مکان زیبا کمتر از یکساعت با توکیو فاصله دارد. این شهر ساحلی در گذشته مقر مهم دولت نظامی ژاپن بود و اکنون یک تفرجگاه ساحلی محسوب می شود.و بدلیل زیارت گاه و معابد بسیار به کیوتوی شرق در ژاپن شهرت دارد. از منظره های دیدنی این منطقه، دیدن مجسمه بزرگ بوداست به نام دای بوتسو که از برنز ساخته شده ودر میان درختان این منطقه قرار دارد. البته معابد باستانی این شهر نیز بسیار مورد توجه گردشگران قرار می گیرد.

پارک میمون جیگوکودانی

Jigokudani.jpg

چشمه آب گرم  این مکان معروف در نزدیکی ناگانو واقع شده است. این چشمه در کنار جنگلها و زمین های یخی اطرافش بوجود آمده است و پارک محبوب میمون ها شناخته شده  چون در زمستان و سرما، میمون ها از جنگلها و صخره های شیب دار به این دره می آیند و از آب گرم این چشمه برای گرم کردن خودشان استفاده می کنند. مکانی زیبا و پربازدید برای گردشگران است.

عمارت طلایی (کین کاکوجی)

Kinkaku-ji.jpg

این عمارت بسیار جذاب و زیبا از پر باز دیدترین جاذبه ی توریستی در ژاپن محسوب می شود که در شهر کیوتو قرار دارد. یک ویلای طلایی رنگ با باغ های زیبا در اطرافش که منظره چشم نوازی را به رخ گردشگران می کشاند البته این عمارت متاسفانه در سال 1950 توسط یک راهب جوان به آتش کشیده شد و 5 سال بعد دوباره این معبد بازسازی شد.

قصرهیمجی

Himeji Castle.jpg

یک دیگر از زیباترین قصر های ژاپن، قصر هیمجی است که مورد توجه گردشگران قرار گرفته  این قصر زیبا و محکم برای مقابله در برابر دشمنان ساخته شد و در بمباران جنگ جهانی دوم نیز سالم ماند. قصری زیباست که در طی قرن ها، بمراتب باسازی شد و درساخت  فیلم های داخلی و خارجی درژاپن بسیار دیده می شود.

معبد تودای جی

Tōdai-ji.jpg

این معبد دیدنی در شهر نارا دارای مهندسی زیبا و منحصربفردی است که با ساختمان های معلق چشم گردشگران را خیره کرده و به عنوان بزرگترین سازه چوبی در جهان شهرت دارد و بزرگترین مجسمه بودا نیز در این مکان نگهداری می شود.در این معبد، گوزنها آزادانه تردد دارند و به اعتقاد ژاپنی ها، گوزن ها پیام رسان خدایان شینتو هستند. در وسط این معبد، مدرسه بودایی کیگون نیز قرار دارد که توسط باغ های زیبا و حیات وحش حیرت انگیز احاطه شده و منظره فوق العاده جذابی را برای گردشگران به ارمغان آورده است.

کاخ سلطنتی ژاپن

Imperial Palace.jpg

این عمارت تاریخی و هنری ژاپن ،مرکز مدیریتی و موزه است که امپراتور ژاپن در این کاخ زندگی می کند و این کاخ دارای بافتی تاریخی و مدرن است که محوطه ی این کاخ دارای باغ های سنتی ژاپنی زیباست که آماده ارائه خدمات و خوش آمد گویی به گردشگران خارجی است.

کوه فوجی

Mount Fuji.jpg

کوه زیبای فوجی یک آتشفشان خاموش است که ظاهری مخروطی شکل داشته و با قله سفیدپوش و زیبایش 3776 متر ارتفاع دارد و سی و پنجمین کوه مرتفع در دنیا و بلندترین کوه در ژاپن محسوب شده و جایگاهش جزیره هنشو در کشور ژاپن است. این کوه در طول از نظر مردمان ژاپن بسیار مقدس بوده و آثار هنری بسیاری از زیبایی های این کوه الهام گرفته شده است و حتی نماد کشور ژاپن نیزمحسوب می شود.  به دلیل وجود پنج دریاچه زیبا که این کوه را احاطه کرده اند، هر ساله جشنواره های زیادی در اطراف آن برگزار می شود. همچنین این کوه زیبا به عنوان میراث جهانی در یونسکو به ثبت رسیده است. همه ساله حدود 200000 کوهنورد در این مکان به کوهپیمایی میپردازند که سی درصد آنان کوهنوردان خارجی است. این کوه دارای آتشفشان مخروطی است و این نمای زیبا باعث شده که عکاسان هنرمند بسیار، در کارهای هنری خود ازآن استفاده کنند.

کویا سان

KoYASAN.jpg

این کوه از مهمترین مناطق مکتب شینگون بودایی است که گردشگران در آنجا می توانند نحوه زندگی راهب ها  را احساس کنند و با اقامت شبی در این معبد، شیوه  این زندگی را از نزدیک ببینند. فرقه ی شینگون یکی از فرقه ها در کشور ژاپن است که از سال 805 تا کنون وجود دارد.