جاذبه های توریستی

مطالب جذاب پیرامون گردشگری

تور آنتالیا

تور آنتالیا

یکی از شهرهای توریست پذیر و زیبای ترکیه ، آنتالیا نام دارد. شهری ساحلی و قدیمی است که توسط آتالوس در زمان روم باستان بنا شد و آنتالیا به معنی سرزمین آتالوس می باشد. این شهر بعد از تصرف ترک ها پیشرفت زیادی داشته و اکنون به عنوان یکی از شهرهای گردشگر و تفریحی ترکیه محسوب می شود.دارای خیابان های پیچ در پیچ ، خانه های قدیمی با دیوارهای بلند، مناظر شگفت انگیز و مکان های تاریخی مانند معبد آگورا ، آمفی تئاتر و دروازه هادریان و... گردشگرانی که به این شهر سفر میکنند ف شهری تاریخی و در عین حال جدید و پیشرفته را خواهند دید. در تور آنتالیا شما می توانید از مناطق ذیل بازدید نمایید.

تفریحات آبی آکوالند

aqualandd.jpg

مکانی با نام پاموک کاله دارای استخرهای آب گرم با خواص درمانی و آب های کالسیوس با حرارت 35 درجه که از ارتفاع 100 متری فرو می ریزد و به نام قصر پنبه ای مشهور شده از شگفتانه های آنتالیا در منطقه ساحلی کنیا آلتی است که بسیار زیبا و دیدنی است و هر ساله مورد بازدید گرشگران بسیاری قرار می گیرد و این مجموعه جزو زیباترین مراکز آبی ترکیه محسوب می شود. 

تور کشتی کمر

 kemer.jpg

یکی دیگر از جذابیت تور آنتالیا، گشت دریایی با کشتی بر روی آب های دریای مدیترانه می باشد که بسیار مورد توجه علاقه مندان و گرشگران قرار گرفته. این تور در بندر زیبای شهر کمر در 45 کیلومتری آنتالیا قرار دارد که گرشگران پس از سوار شدن به کشتی و دیدن طبیعت زیبای اطراف می توانند در توقف های کوتاه کشتی ، در دریا شنا کنند و ناهار خود را نیز بر روی عرشه میل کنند.

شب ترکی شهر آنتالیا

turki8sh nights.jpg 

تور ویژه ی مخصوص گردشگران آنتالیا ، شب ترکی یا افسانه هزار و یک شب نام دارد که در این شب برنامه هایی از قبیل اجرای مراسم ازدواج در زمان عثمانی ها و برنامه های فولکوریک ترکی در معرض دید گردشگران قرار می گیرد شبی به یاد ماندنی به همراه صرف شام و نوشیدنی.

رافتینگ رود خانه کوپروچای

anta.jpg

از زیباترین مناظر شهر آنتالیا ، رودخانه کوپروچای است که از آب های زیرزمینی تغذیه شده و از کوه های توروس سرچشمه می گیرد و بعد از طی مسیری زیبا و چشم نواز به دریای مدیترانه می ریزد. در غرب این رودخانه شهرقدیمی زرک قرار گرفته که زیبایی این رودخانه را دو چندان کرده . قلعه های کنار رودخانه و پل های متعلق به روم باستان اهمیت رودخانه را بیشتر کرده است. این مورد منحصر به فرد بصورت جداگانه در تور آنتالیا وجود دارد.

کسیک مناره (مناره های بریده شده)

 kisik.jpg

این بنا در گذشته به عنوان کلیسا از آن استفاده میشد و نشان دهنده ی تاریخی بودن شهر در زمان رومی ها ، بیزانس ، سلجوقیان ، عثمانی ها تا به امروز می باشد. این بنا به افتخار امپراتور هادریان در سال 130 بعد از میلاد با سه طاق و ستونهای زیبا ساخته شد که این دروازه در زمان خودش تنها راه ورودی به شهر آنتالیا بود.

برج ساعت

clocktower.jpg

در میدان کاله کاپیسی ، سمبل صلابت و پایداری به نام برج ساعت ، جایگاه خود را در این شهر قدیمی حفظ کرده و گردشگران از برج ساعت در کنار پارک های آتاتورک و کاراعلی اوغلو با مناظر زیبا و آب های درخشان دیدن می کنند.

مسجد کنگره دار

AntalyaKongereMosque.jpg

مناره های زیبای مسجد کنگره دار سبب شده که به عنوان یک سمبل در شهر آنتالیا تبدیل شود و گردشگران زیادی در تور آنتالیا از این مکان دیدن کنند. این بنا در قرن 13 توسط سلطان سلجوقی (کی قباد) ساخته شد. دو مسجد دیگر که در زمان عثمانیان ساخته شد : مسجد مراد پاشا و تکلی محمد پاشا است که در قرن 16 و 18 بنا شده اند که این مساجد از نظر کاشیکاری در نوع خود بینظیرند.مسجد دیگری به نام اسکله متشکل از سنگهای بریده شده با چهار ستون وجود دارد که در بالای چشمه ای طبیعی قراردارد و به زیبایی این شهر افزوده. برج هیدیرلیک هم که به منظور استفاده از فانوس دریایی مورد استفاده گرفته نیز متعلق به قرن 2 می باشد که شهر را دیدنی تر کرده است.

بندر قلعه کاله ایچی

kalaichi.jpg

از جالب ترین بندر گاه های ترکیه که مورد توجه گردشگران قرار می گیرد ، بندر قلعه کاله ایچی است که مرکزی تفریحیست و علاقه مندان به قایق رانی این ورزش مفرح ، میتوانند از فروشگاه های موجود در این بندر وسایل مورد نیاز خود را تهیه و صبح ها در این منطقه به قایق سواری بپردازند و عصر ها نیز از کافه ها و رستوران های آنجا استفاده کرده و به تماشای این مکان زیبا با داشتن سرامیک های دو رنگ که به سالهای 8500-5400 برمی گردد و در شب درخشش فوق العاده ای دارد بپردازند.

پارک ملی آنتالیا

AntalyaSelalelerGezisi.jpg

از دیگر جاهای دیدنی شهر آنتالیا می توان به پارک ملی آن اشاره کرد. این پارک در 92 کیلومتری شهر آنتالیا قرار دارد و دارای گونه های گیاهی و جانوری متنوع و زیبا است. گردشگران از پارک ملی میتوانند به دو منطقه دیگر بروند یکی شهر تاریخی سلگه و کوه ها و قله ددگل و دیگری شهر پیسیدیا که در شمال غربی پارک ملی قرار دارد. گردشگران در کنار پارک ملی آنتالیا تنگه ای 14 کمیلومتری را مشاهده می کنند که عمق این تنگه به 400 متر هم می رسد. رستوران هایی در کنار این تنگه وجود دارد که با پخت و سرو غذاهای دریایی جلوه این پارک را زیباتر کرده است.

منطقه پرگه

Perge.jpg

در تور آنتالیا گردشگران برای دیدن از منطقه پرگه در 18 کیلومتری شهر آنتالیا ، با مکانی مهم و تاریخی روبه رو می شوند . صحنه تئاتر پرگه دارای برجسته کاری های بسیاری است که زیبا تعبیه شده و نمونه دیگری از این برجسته کاری را دراستادیوم که در حومه شهر قرار دارد مشاهده می کنند. همچنین گردشگران حتما از دیدن دروازه شهر در کنار دو برج بلند ، حمام های عمومی، جاده سر سبز با سنگفرشهای زیبا ، بازار بزرگ و فروشگاه ها لذت می برند.

گردش در منطقه سی دِ Side

سی دِ منطقه ای تاریخی به معنی درخت انار می باشد . شهری قدیمی با معابد گوناگون و خیابان های پرپیچ و خم و بازارهای شلوغ و دارای یک سالن آمفی تئاتر . شهری زیبا دارای سواحل ماسه ای و توریست پذیر.

منطقه کمر

kemer 2.jpg

یکی دیگر از مناطق زیبای آنتالیا ، کمر است با داشتن مناظری زیبا و طبیعی و چشم اندازی به دریا. ساحل کمر پرچم آبی نام دارد و این نام گذاری از سوی اتحادیه اروپا انجام گرفته است به معنی ساحلی پاک و تمیز. قایق رانی و دریانوردی در سواحل بکر این منطقه ، محیطی ایده آل را برای گردشگران فراهم آورده همچنین بازدید ازمراکز خرید و تهیه سوغات از این منطقه در دسترس گردشگران است.پیست اسکی کمراین پیست بر زیبایی منطقه کمر افزوده و گردشگران در کنار دریا و شنا می توانند از برف و اسکی نیز لذت ببرند.این پیست در سال 2007 افتتاح شد و دارای تله کابین مجهز نیز می باشد که این تله کابین دومین تله کابین بزرگ دنیا محسوب می شود. 

شهر باستانی المپیوس

olimpos.jpg

قدمت این شهر و دیوارهای بیرونی و قلعه هایی که در اطراف قرار دارد به قرون وسطی بر می گردد. همچنین دروازه معبدی و قسمتی از پل تئاتر رومی نیزکه در این شهر است به دوران باستان برمی گردد . البته این شهر مملو از بوته های گل خرزهره و برگ مو نیز می باشد. 

منطقه بلک

belek.jpg

یکی از مناطق مدرن و زیبای آنتالیا ، بلک است که در 40 کیلومتری شهر آنتالیا قرار گرفته این شهر به بهشت گلف بازان نیز شهرت دارد و کلوپ ملی گلف را در خود جای داده است. گردشگران تور آنتالیا در منطقه بلک با غذاهای ترکی آشنا می شوند و شب ها نیز از امکانات و تفریحات شبانه استفاده می کنند بلک مکانی لوکس و زیبا برای گردشگران خواهد بود.

شهر گمشده مایرا

antalyamyra.jpg

شهر مایرا که به دمره هم شهرت دارد ، هر ساله در 6 دسامبر مراسم یادبودی برای سانتا کلاز برگزار می کنند که مورد توجه گردشگران نیز قرار می گیرد زیرا این شهر سالها محل سکونت او بود این شهر یک میراث فرهنگی واقعی است و دارای ویرانه های تاریخی ، کلیسا و خانه های سنگی زیباست.