جاذبه های توریستی

مطالب جذاب پیرامون گردشگری

تور استرالیا

تور استرالیا

تور استرالیا یکی از مهیج‌ترین تورهای جهان است. شما در این تور می‌توانید با فرهنگ بومی مردمان استرالیا آشنا شوید. ویزای توریستی استرالیا یکی از سخت‌ترین ویزاهای جهان است که جهت اقذام برای ویزای توریستی استرالیا می‌بایست افسر مهاجرت استرالیا را قانع نمایید که پس از دیدار از استرالیا به کشور خود باز خواهید گشت. استرالیا کشوری است توسعه یافته در نیمکره جنوبی است. این کشور ششمین کشور پهناور دنیا است. پایتخت استرالیا شهر کانبرا است. سیدنی و ملبورن دو شهر بزرگ استرالیا هستند. این کشور دارای مرز خاکی با کشور دیگری نیست و دور آن را از شرق، اقیانوس آرام، از جنوب اقیانوس منجمد جنوبی، از غرب اقیانوس هند و از شمال چندین دریا و خلیج دربر گرفته‌است. استرالیا همچنین سرزمین اصلی قاره اقیانوسیه به‌شمار می‌آید که کوچک‌ترین قاره دنیاست. استرالیا از شش ایالت و دو سرزمین یا قلمرو تشکیل شده‌است. ایالت‌ها و قلمروهای استرالیا عبارت‌اند از:  نیو ساوت ولز  یا ولز جنوبی جدید که مرکز آن سیدنی است.کوئینزلند که مرکز آن بریزبن می‌باشد. استرالیای جنوبی با مرکزیت آدلاید. تاسمانی که جزیره‌ای است در جنوب شرقی سرزمین اصلی و مرکز آن هوبارت می‌باشد.  ایالت ویکتوریا که مرکز آن ملبورن است. استرالیای غربی که مرکز آن پرت می‌باشد.  قلمرو سرزمین شمالی مرکز آن داروین است.  سرزمین پایتخت استرالیا  مشتمل بر شهر کانبرا و اطراف آن. مقاصد محبوب استرالیا شامل شهرستان‌ها ساحل سیدنی، بریزبن و ملبورن است؛ همچنین دیگر دیدنی‌های استرالیا از جمله ساحل طلایی در کوئیزلند، دیواره‌ی بزرگ مرجانی در شرق استرالیا، صخره الورو و حیات وحش منحصر به فرد، این کشور را به یکی از پر درآمدترین کشورهای دنیا از لحاظ گردشگری بدل کرده است.

برای اخذ ویزای توریستی استرالیا چه مدارکی مورد نیاز است؟

پرکردن فرم های مربوطه ( فرم ۱۴۱۹ ، فرم ۱۴۱۸ و یا فرم ۱۴۱۵ که برای هر شخص الزامی می‌باشد .

پاسپورت شخص و در صورت داشتن همراه پاسپورت تمامی اعضا

برای فرزندان زیر ۱۸ سال درصورتی والدین همراه او نباشند می‌بایست فرم ۱۲۲۹ تکمیل گردد

فرزند زیر ۱۸ سال اگر در خاک استرالیا تحت تکفل شخصی باشد آن شخص می‌بایست فرم ۱۲۵۷ را تکمیل نماید

دوقطعه عکس (۴۵ میلی متر × ۳۵ میلیمتر)

شناسنامه و کارت ملی هر متقاضی

سند ازدواج (در صورت تاهل ) یا سندطلاق یا سند فوت همسر

در صورت دانشجو بودن گواهی اشتغال به تحصیل در غیر اینصورت گواهی اشتغال به کار

در صورت اشتغال در شرکت خصوصی ( تمامی مدارک شرکت اعم از کد مالیاتی ،شماره ثبت و ….)

درصورت بازنشسته بودن مدارک دال بر بازنشستگی

در صورت داشتن دعوت نامه از اقوام یا بستگان ارائه دعوت نامه و مدارک هویتی آنها و اگر از لحاظ مالی شخص را ساپورت می‌کنند ارائه مدارک مالی آنها و نامه از شخص دعوت کننده که دلایل سفر را مشخص می‌کند

پیرینت و گردش حساب بانکی

سند اموال و دارایی های شخص متقاضی

مدارکی که نشان دهنده آن باشد که شخص قصد بازگشت به کشور خود را دارد .

 

تقسیم بندی و انواع ویزای توریستی استرالیا

ویزای توریستی خانوادگی استرالیا: متقاضی در این نوع از ویزا باید از خانواده خود که در استرالیا هستند دعوت نامه اخذ نموده و باید قید شود که در صورت نیاز شخص دعوت کننده متقاضی را حمایت مالی می­‌نماید.

ویزای توریستی استرالیا برای والدین: شخصی که قصد دارد برای این نوع از ویزا برای والدین خود اقدام نماید باید حتما در استرالیا اقامت داشته و والدین وی باید بالای 65 سال سن داشته باشند. و بدین ترتیب برای والدین خود دعوتنامه معتبر ارسال نماید.

ویزای توریستی و گردشگری استرالیا:

متقاضی این ویزا جهت این ویزا باید تاریخچه سفر مناسبی داشته باشد و صدور این ویزا با هدف تفریح و گردشگری از سوی سفارت استرالیا صادر می­‌شود.

ویزای بازدیدکننده تجاری استرالیا: صدور این ویزا با هدف مقاصد تجاری، حضور در همایش ها و تعامل بین شرکت ها صورت می­گیرد.

دعوت نامه جهت اخذ ویزای توریستی استرالیا:

یکی از عوامل تأثیرگذار در اخذ ویزای توریستی استرالیا که تاثیرچشمگیری در اخذ ویزای این کشور دارد دعوتنامه است دعوتنامه باید شامل مواردی از جمله: اسم کامل شخص دعوت کننده، تاریخ تولد، رابطه دعوت کننده با متقاضی، هدف از سفر به استرالیا و سایر موارد باشد. چنانچه برای ویزای توریستی استرالیا متقاضی دعوت نامه نداشته باشد شانس وی برای اخذ ویزا کاهش می­‌یابد. در این صورت تاریخچه سفر و مدارک مالی می­‌تواند نقش مهمی جهت بالا بردن شانس متقاضی جهت اخذ ویزا داشته باشد.

نکات مهم در خصوص ویزای توریستی استرالیا

 • امکان رفع ریجکت ویزای توریستی استرالیا وجود ندارد اما متقاضی می‌­تواند پس از رفع دلایل سفارت استرالیا برای ریجکت مجددا درخواست ویزا بدهد.
 • چنانچه شخصی قصد مهاجرت به استرالیا را داشته باشد بهتر است که از طریق ویزای توریستی اقدام ننماید زیرا کشور استرالیا قوانینی را جهت برخورد با این قبیل افراد اتخاذ نموده است.
 • از معمولترین و راحت‌ترین ویزاهای استرالیا، ویزای توریستی استرالیا هست که معمولا جهت بازدید چند روزه و یا استفاده از تورهای مسافرتی استرالیا از این نوع ویزا استفاده می­‌شود.
 • ویزای توریستی استرالیا شامل اعضای خانواده نمی­‌شود و شخص باید برای هر یک از اعضای خانواده درخواست جداگانه بدهد.
 • امکان تمدید ویزای توریستی استرالیا وجود ندارد و متقاضی باید به کشور خود بازگردد و یا برای ویزای دیگری درخواست بدهد.
 • قبل از درخواست ویزای توریستی شخص باید گذرنامه خود را بررسی نماید زیرا اعتبار آن بسیار اهمیت دارد.
 • هزینه های ویزای توریستی استرالیا شامل هزینه صدور ویزا، گواهی پزشکی، گواهی پلیس و بیومتریک می‌­باشد که در صورت رد پرونده توسط سفارت مسترد نمی‌­شود.
 • دارنده ویزای توریستی استرالیا نمی‌­تواند در استرالیا برای کار و ارائه خدمات اقدام نماید.
 • دارنده ویزای توریستی استرالیا می­‌تواند برای دوره های آموزشی و یا تحصیلی به مدت 3 ماه شرکت نماید.
 • مدت زمان رسیدگی به ویزای توریستی استرالیا یکماه است که استفاده از سیستم آنلاین این زمان را به نحو چشمگیری کاهش داده است.
 • امکان تبدیل ویزای توریستی استرالیا به اقامت دائم و سایر ویزاها وجود ندارد.
 • متقاضی باید جهت تضمین بازگشت به کشور، فرم‌هایی را که نشان دهنده بازگشت وی به کشور هستند را تکمیل ارائه نماید و وی باید در مدت تعیین شده در ویزا کشور را ترک نماید.

مدت زمان دریافت ویزای توریستی استرالیا

در صورت کامل بودن مدارک مدت زمان دریافت ویزای توریستی استرالیا تا یکماه خواهد بود.

نحوه اخذ ویزای توریستی استرالیا

با توجه به الکترونیکی شدن درخواست ویزا، مراحل اخذ ویزا مدت زمان کمتری  نسبت به گذشته دارد. پس از تأیید درخواست بدون نیاز به انجام پیکاپ پاسپورت، می­‌توان به استرالیا سفر نمود.

ریجکت ویزای توریستی استرالیا

یکی از دلایل رد شدن ویزای توریستی استرالیا این است که متقاضی درخواست خود را اشتباه داده باشد یکی از دلایل آن تعدد ویزای توریستی استرالیا است که معمولا مسافر نوع ویزای درخواستی خود را به طور اشتباه اعلام می‌­نماید.

دلیل دیگر می­‌تواند این باشد که متقاضی بدون درنظر گرفتن شرایط جهت ویزای توریستی استرالیا اقدام می­‌نماید که این شرایط عبارتند از تاریخچه سفر، ترک خاک استرالیا پس از مدت زمان درخواست شده و...، تناقض در تکمیل فرم های ویزای توریستی استرالیا که در این صورت بدون هیچ تعللی درخواست ویزا رد خواهد شد.