سوپر ویزای کانادا

ویزای توریستی کانادا برای والدین ( سوپر ویزا کانادا )

سوپر ویزای کانادا شبیه به ویزای توریستی است با این تفاوت که ویزای توریستی عادی کانادا اقامت شش ماهه دارد ولی با این نوع ویزا تا دوسال می‌توان در کانادا اقامت داشت. سوپر ویزای کانادا به متقاضیانی تعلق می گیرد که نوه یا فرزندشان در کشور کانادا اقامت دائم داشته باشند. این ویزا می تواند اقامت والدین یا پدر بزرگ و مادربزرگ ها را در کشور کانادا به راحتی انجام دهد و به دلیل هزینه کم بسیلر مناسب است. پاسخ به تقاضای سوپرویزا، از طرف اداره ی مهاجرت کانادا پس از چند هفته داده می شود. این نوع ویزا(سوپر ویزای کانادا) در سال 2011 در کشور کانادا ایجاد گردید که در این نوع ویزا والدین می توانند تا 10 سال به کانادا سفر کنند و هر بار 2 سال در این کشور اقامت داشته باشند.

مدارک مورد نیاز این نوع ویزا در هنگام ورود به کانادا الزامی است و والدین باید هنگام ورود به کانادا، هزینه درمان و بیمه ی خود را پرداخت نمایند. افراد کشورهایی که برای ورود به کشور کانادا به ویزا احتیاج ندارند نیز می توانند از این نوع ویزا استفاده کنند و سفر موقت شش ماهه خود را به دوسال حضور در کانادا تغییر دهند.

شرایط لازم برای اخذ ویزای کانادا برای والدین (سوپرویزا)

  • ارائه پاسپورت (گذرنامه) معتبر
  • ارائه دعوت نامه از سوی فرزندان یا نوه های متقاضی
  • خرید بیمه نامه از یک شرکت بیمه کانادایی. این بیمه نامه حداقل تا سقف 100 هزار دلار کانادا برای هزینه درمانی و بازگشت به کشور خود باید پرداخت شود.
  • داشتن شرایط مالی مناسب در صورتی که فرزندان یا نوه ها در دعوت نامه، پشتیبانی از شما را در کانادا قید نکرده باشد.
  • در زمان درخواست این نوع ویزا، فرزندان یا نوه های متقاضی باید اقامت دائم در کانادا را داشته باشد.

1- دعوت نامه ها باید دارای مشخصات زیر می باشند:

2- اثبات استطاعت مالی فرد دعوت کننده در صورتی که بخواهد هزینه های مالی مهمان را پوشش دهد.

3- اطلاعات در مورد آدرس منزل شخصی فرد دعوت کننده.

4- توضیح یک برنامه مراقبتی از والدین، توسط فرزندان یا نوه.

5- ارائه مدارک هویتی که مشخص کننده رابطه خونی میان فرد دعوت کننده و دعوت شونده باشد.

 

چگونگی درخواست سوپرویزا ی کانادا

فرد متقاضی که دارای شرایط سوپرویزاست، تقریبا همان مدارکی که برای ویزای عادی لازم است را باید تحویل سفارت کانادا دهد و به همراه خرید بیمه. اینکه چه مدارکی مورد نیاز است، به سفارت مربوطه بستگی دارد که در این خصوص می توانید به وب سایت سفارت خانه مراجعه کرده یا از مشاور خود کمک بگیرید. متقاضیانی که تابع کشورهایی مثل آلمان یا استرالیا یا از این قبیل کشورها باشند، نیازی به پرداخت هزینه جهت اخذ ویزا ندارند. ولی سایر متقاضیان برای ویزای تک ورودی یا چند ورودی 100 دلار باید بپردازند. البته سوپر ویزای کانادا 10 ساله است اما با توجه به اعتبار گذرنامه های ایرانی، نهایتا5 ساله صادر می گردد.

آزمایشات پزشکی اقامت موقت کانادا

متقاضیان کمتر از شش ماه اقامت، به این نوع آزمایشات نیاز ندارند. بجز افراد عضو مشاغل خاص.

متقاضیان بیشتر از شش ماه اقامت، به آزمایشات پزشکی اداره مهاجرت نیاز دارند حتی افرادی که برای ورود به کانادا به ویزا احتیاج ندارند.

مدارک مورد نیاز آزمایش پزشکی

اصل پاسپورت و کپی از صفحه اول آن

دو قطعه عکس

فرم های ارسالی توسط سفارت

پزشک مربوطه می تواند در زمینه های مختلف بیماری از گذشته تا به حال و انجام جراحی های فرد متقاضی سوالاتی بپرسد. پزشک ابتدا با اندازه گیری قد و وزن، معاینه چشم و گوش. شکم گلو را مورد معاینه قرار می دهد و بعد از معاینه، متقاضی باید به بیمارستان مراجعه کرده و آزمایشاتی را طبق دستور پزشک انجام دهد. آزمایشاتی از قبیل: آزمایش خون و ادرار و عکس از قفسه سینه. که جواب این آزمایشات یک هفته بعد برای پزشک مربوطه فرستاده می شود و پزشک نیز آن را به سفارت تحویل می دهد. متقاضی می تواند نتیجه آزمایشات را از پزشک جویا شود.