آشنایی با کبک کانادا

آشنایی با استان کبک کانادا

 از لحاظ جغرافیایی کبک در غرب استان انتاریو و آبهای خلیج جیمز و هادسون قرار گرفته و یکی از سیزده استان و قلمرو کانادا است. از لحاظ آب و هوایی کبک چهار فصل متفاوت دارد که دربردارنده بهار آرام و لطیف و کوتاه و پاییز سرد و رنگین است. دوره برف و سرما در جنوب (مونترال) چهارماه و در شمال( در رادیسون) شش ماه است. استان کبک بزرگترین استان کانادا است که به علت چندفرهنگی بودنش اغلب با عنوان اروپای آمریکای شمالی شناخته می­شود. کبک تنها استانی است که زبان رسمی آن فرانسوی است و مرکز این شهر کبک سیتی (Quebec City)  می­باشد. ادیان موجود در این استان به ترتیب عبارتند از کاتولیک، پروتستان، مسلمان، ارتودکس، یهود، بودایی، هندو و سیک.

کبک سیتی همه ساله پذیرای هزاران تازه وارد از سراسر جهان است.  اکثر ساکنین منطقه کبک استخدام بخش اطلاعات و خدمات هست.

بهترین زمان جهت بازدید از کبک از ماه ژوئن تا سپتامبر و از ماه دسامبر تا فوریه می­باشد. در طول مدت تابستان و ماه های زمستان جشنواره های متعددی در کبک برگزار می­شود. هزینه های زندگی در کبک آنقدر بالا نیست و هزینه های مسکن و تغذیه در کبک پایین تر از سایر استان های کاناداست. چنانچه قصد ادامه تحصیل در کبک را دارید شهر مونترال در کبک، دارای برترین دانشگاههای جهانی است. در مجموع 9 دانشگاه در کبک وجود دارد که سه دانشگاه آن به زبان انگلیسی تدریس می­کنند و دارای سطح علمی بالایی هستند. دانشگاه مک گیل کبک و کونکوردیا، از برترین دانشگاه های این استان هستند. از وجوه مثبت کبک می­توان به فرهنگ شاد و نقطه تلاقی فرهنگ اروپا و آمریکا ، سطح بالای بهداشت و آموزش دولتی، معافیت موقت مالیاتی پنج ساله برای مهاجران، داشتن جامعه ای باز با ارزش های محوری چون کیفیت و سعه صدر اشاره نمود. در کبک تفریحات مهیجی در انتظار شماست. قایق سواری، تماشای موزه های هنری و جشنواره های هیجان انگیز بخشی از تفریحاتی است که می­توانید در کبک داشته باشید. کلیسای نتردام، آبشار مونتمورنسی، پارک مونت رویال و کلیسای سن ژوزف از دیدنی ترین نقاط استان کبک هستند.

در ادامه چند مورد از بهترین شهرهای این استان معرفی شده اند:

شهر سنت برونو دِ مونتارویل: (Saint-Bruno-de-Montarville) این شهر بخاطر کوه سنت برونو مشهور می­باشد و نام این شهر از این کوه گرفته شده است. این شهر دارای مراکز تجاری و تفریحی مهمی می­باشد و سبک زندگی استثنایی ای را برای شهروندانش فراهم نموده است. شهر سنت برونو یک شهر امن جهت زندگی محسوب می­شود و نرخ جرم آن 3,700 تن به ازای هر 100,000 نفر می‌باشد.

شهر وست‌مونت (Westmount): شهر وست مونت در مرکز جزیره مونترئال است و از ثروتمندترین کشورهای کانادا محسوب می­شود.  درآمد میانگین جمعیت این شهر در بین بالاترین درآمدها در کبک است. هزینه تهیه خانه در این شهر ارزان بوده و به طور میانگین هزینه اجاره یک آپارتمان دوخوابه 1,500 دلار هزینه خواهد داشت.

شهرکبک: این شهر که تا قرن 19 بزرگترین شهر کانادا محسوب می­شد در  سال 1985 به عنوان میراث جهانی یونسکو برگزیده شده است. از آنجا که بیش از 94.6  جمعیت کبک به زبان فرانسوی صحبت می­کنند بنابراین بهتر است چنانچه قصد بازدید از این شهر و زندگی در آن را دارید با زبان فرانسوی نیز آشنایی داشته باشید.

مونترآل (Montreal): این شهر در جزیره مونترال و جزایر حومه آن در مجمع الجزایر هوچه لاگا که با نام جزایر مونترال نیز شناخته می­شوند، واقع شده است. این شهر بعد از پاریس دومین شهری محسوب می­شود که ساکنین آن به زبان فرانسوی صحبت می­کنند.