مناطق دیدنی کشور فرانسه

 

کشور فرانسه دارای جاذبه­ های گردشگری  و توریستی  متعددی همچون قلعه­های افسانه­ای، کلیساهای سربه فلک کشیده و روستاهای بی­نظیر و زیبا می­باشد.

یکی از این جاذبه­های گردشگری کشور فرانسه برج ایفل می­باشد که سمبل شهر پاریس و از دیدنی­های بسیار معروف جهان محسوب می­شود. بلندی و عظمت برج ایفل و همچنین چشم­انداز زیبای آن توجه هر گردشگری را در بازدید از کشور توریستی فرانسه به خود جلب می­نماید.

از دیگر مناطق توریستی کشور فرانسه می­توان به قصر ورسای اشاره نمود. قصر ورسای که برای نمایش شکوه و عظمت سلطنت فرانسه طراحی شده بود تبدیل به نماد قدرت لویی چهاردهم گردیده و استانداردهایی که دادگاه­های شاهزاده در اروپا باید رعایت نمایند را مقرر نموده است. باغ­های زیبای فرانسوی این قصر همراه با استخرهای مزین، درختچه­های تزیینی و فواره­های جذاب سبب مشهوریت و زیبایی  این قصر گردیده است.

موزه لوور یکی از موزه­های بی­نظیر کشور فرانسه است که در بین برترین­های معماری و هنر اروپا قرار گرفته است. بسیاری از آثار معروف مرتبط با تمدن غرب همچون مونالیزا اثر لئوناردو داوینچی، جشن عروسی در کانا اثر ورونس و مجسمه ونوس میلو که مربوط به قرن یک قبل از میلاد است در این موزه واقع شده است. این موزه شامل 30000مجموعه­ حیرت انگیز از شاهکارهای بی شمار می­باشد که بازدید از آن­ها در طول یک روز و حتی یک هفته امکانپذیر نمی­باشد.

دره لوئر شتو (Loire Valley Châteaux) مسافرت در این دره همانند ورق زدن کتاب داستان کودکان می­باشد. حومه جذاب جنگلی، رودخانه و قلعه­های پری دریایی متشکل از خاکریزها و برج­های برجسته از جاذبه­های این مکان محسوب می­شوند. این منطقه در مجموع به "باغ فرانسه" معروف است که در لیست میراث فرهنگی یونسکو قرار گرفته است. با این وجود معروف ترین قسمت لوئر شتو قلعه­های رنسانس می­باشند که در مجموع جهت لذت و سرگرمی  طراحی شده­اند.

پرونس (Provence) مکانی مشتمل بر باغ­های زیتون، تپه­ها، مزارع اسطوخودوس بنفش و روستای کوچکی که در دره­ها واقع گردیده می­باشد. خیابان­های سنگفرش پرونس و تراس­های آفتابگیر کافه­ها مکانی است که می­توان در آنجا لحظاتی را به تفرج و تفریح گذراند. پرونس تفرجگاهی است که می­توان در آن لذت تجربه غذاهایی که در روغن زیتون و سبزیجات معطر آماده می­شوند را تجربه کرد. یکی از معروفترین بازارهای این شهر Aix-en-Provence می­باشد. شهر Arle شامل بناهای تاریخی مسحور کننده می­باشد و در آن  فستیوال­ها و جشن­های سنتی برگزار می­شود. حتی روستاهای کوچکی همچون Saint-Paul-de-Vence، Saint-Remy و Gordes شامل مکان­های تاریخی جذاب، موزههای زیبا و محیطی بی­نظیر می­باشد.